Haber

Kılıçdaroğlu: Son 10 günde yapılacak en kirli işleri biliyorum

CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler öncesinde hükümetin kullandığı siyasi dil hakkında açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, “Mahalle ve ev halkını pervasızca kutuplaştırmanızdan bıktık. İçindekini dizginle yoksa bu nefret önce seni sonra hepimizi yutar.”

Kılıçdaroğlu’nun hisseleri şöyle:

“Bu kirli dil bitsin. Akla hayale gelmeyen kirli oyunlar ve ithamlarla neler yapıldığını insanlar görsün. Savaşa değil seçime gidiyoruz. Kaç hükümet değişti hep yolumuza devam ettik. En kirli işlerin yapıldığını bilirim.” Son 10 günde ben de onlara diyorum ki: Biraz sağduyu!

Halkımız huzur içinde, gülerek sandığa gitsin, rahat evine dönsün. Mahalleyi ve evi pervasızca kutuplaştırmanızdan bıktık. Bu kalan zamanı gerçekten seçim havasında geçirmek istiyoruz. Artık ülkemizin huzurunu bozmaktan vazgeçin.

Seçime darbe dediniz. Uhud Savaşı’nı kendi kavmine benzettin. İnsanlarımızı bir işgalciye benzettin. Nerede duracaksın?

Sorumluluğumu yerine getirmeye ve sağduyuyu davet etmeye devam edeceğim. Çünkü aklını yitirenlerin imdadına şeytan koşacaktır. İçindekini dizginle yoksa bu nefret önce seni sonra hepimizi yutar.” (HABER MERKEZİ)

habertaslicay.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu